Nowa Sól 21.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela okresu zwykłego

  1. Dzisiaj 12 niedziela okresu zwykłego. Trzecia niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na potrzeby parafii – Bóg Zapłać.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz 1830 rodzice młodzieży klas VIII,  przekażą swoim dzieciom poświęcone krzyże.
  3. Dzisiaj centralne uroczystości MB Rokitniańskiej. Transmisja uroczystości w TVP3
  4. Dzisiaj I Komunia Św. dzieci na Mszy św. o godz. 1100
  5. W przyszłą niedzielę I Komunia św. na Mszy św. o godz. 1100, o godz. 1230, o godz. 1400.
  6. We wtorek na Mszę św. o godz. 1830 bp Stefan Regmunt udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Dlatego w tym dniu zapraszamy na        nabożeństwo czerwcowe o godz. 1600 i bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza św. dla dzieci przeżywających swój biały tydzień.
  7. W środę o godz 1800 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  8. Spotkanie z młodzieżą klas VII w ramach przygotowania do sakr. Bierzmowania w piątek na Mszy św. o godz. 1800. Młodzież ta przez cały tydzień ma możliwość spowiedzi. Na to spotkanie przychodzą z potwierdzoną w indeksie odbytą spowiedzią.
  9. Rozdanie zaświadczeń ukończenia katechizacji dla młodzieży klas VIII w czwartek ma Mszy św. o godz. 1800.

10. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1800

11. Zapraszamy na Modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia codziennie godz. 1500 w naszej kaplicy i codziennie o godz. 1700 do wspólnej rodzinnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii.

12. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej

13. Możliwość spowiedzi /kratki konfesjonału są ofoliowane/: dni powszednie od godz. 630  do godz. 700, od godz. 1700  do godz. 1800 w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.

14. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

15. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.

16. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. i dzieciom i rodzicom, które obchodzą rocznicę I Komunii św. za sprzątanie kościoła.

17. W sobotę na godz. 1000 do sprzątania kościoła zapraszam rodziców których dzieci przystąpią w przyszłą niedzielę do I Komunii św.

18. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić je można w zakrystii.

19. Czas wakacji - bardzo proszę Rodziców, żeby zapewnili swoim dzieciom u organizatorów obozów i kolonii, aby dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św Przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów.

20. Ogłoszenia pielgrzymkowe.

- Tradycyjnie dniach od 2 do 12 sierpnia z Zielonej Góry wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

 - W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią proponujemy pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry do Otynia w dwie soboty 1 i 8 sierpnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 800 w konkatedrze Św. Jadwigi i przejdziemy przez Raculę, Drzonków, Suchą, Niedoradz do Otynia gdzie modlitwą uwielbienia zakończymy pielgrzymowanie.

- Pakiet pielgrzyma: identyfikator, smycz, koszty organizacyjne. Koszt 20 zł

- Chętni muszą wcześniej zapisać się na listę, wypełnić wszystkie dane wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce z dnia 5 czerwca 2020 r. wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, z późn. zm.) - zbadanie temperatury - przestrzeganie i podpisanie zapoznania się z wytycznymi GIS

- Niema możliwości pielgrzymowania bez wpisania się na listę pielgrzymów.

- Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych, Duchowych Pielgrzymów i ta forma pielgrzymowania staje się główną siłą tegorocznej pielgrzymki. Proponujemy w tym czasie od 2 do 12 sierpnia dla tych którzy mogą wspólne uczestnictwo we Mszy św. Karty Duchowego Pielgrzyma i zapisy w zakrystii.

21. Proponujemy autokarową pielgrzymkę /z noclegiem bez wyżywienia/ na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia godz. 1200, powrót 12 sierpnia ok. godz. 2200, koszt 120 zł. Więcej informacji i zapisy u przewodników grup.

22. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: + Leonia Baszczyńska zam. ul. Matejki; Genowefa Nowakowska zam. ul. Staszica; Jan Walczyk zam. ul. Staszica; Jan Frączek zam. ul Matejki. Polecajmy naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom w tym trudnym czasie życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.