12 I 2020

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA – CHRZEST PAŃSKI

 

 

1. Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj kończenia tego okresu świętem Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego i do tego dnia pozostaje dekoracja świąteczna w kościele.

 

2. W środę dzień imienin Bp seniora Pawła Sochy – pamiętajmy w modlitwie.

 

3. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy wieczornej.

 

4. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

6. Za tydzień - trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę tradycyjnie składamy na potrzeby naszej parafii. Za pamięć i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

7. Msze św. w dni powszednie o godz. 7:00 o godz. 18:00.

 

8. Możliwość spowiedzi w okresie kolędy: w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą świętą i w dni powszednie pół godziny przed ranną Mszą świętą.

 

9. Serdeczne „Bóg zapłać” 8 osobom z ul. Staszica blok nr. 7 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 21.01. o godz. 7:00

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Staszica blok nr. 9.

 

10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

11. Rozpoczęliśmy duszpasterską wizytę w rodzinach naszej parafii, zwana kolędą. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z błogosławieństwem domu oraz rozmowa na tematy życia religijnego w rodzinie i spraw duszpasterstwa w parafii.
Kolęda jest znakiem utrzymywania więzi z parafią, jako wspólnotą wiary, dlatego pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i wszystkich wiernych w parafii. Na kolędę powinien być stół nakryty białym obrusem, na nim ustawiony krzyż i dwie zapalone świece, naczynie z wodą święconą i kropidło oraz Księga Pisma Świętego, a gdy są dzieci w wieku szkolnym to także zeszyty z religii oraz indeksy kandydatów do Bierzmowania. Dokładny plan kolędy jest wywieszony w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii, jednak może ulec małym zmianom.

 

12. Kolęda uzupełniająca 21 stycznia, osoby które chciały by zaprosić księdza prosimy o przekazanie adresu w zakrystii.

 

13. Zmarli w minionym tygodniu z naszej parafii: Maria Maliszewska, Janusz Wojcik, Stanisław Hliwa, Bogusław Kwiecień. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie

 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.