29 XII 2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

1. Dzisiaj niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.

 

2. W przyszłą niedzielę ks. Bp. Stefan Regmunt będzie obchodził 25 rocznice przyjęcia sakry biskupiej. Czcigodny Jubilat będzie przewodniczył Mszy świętej dziękczynno-błagalnej w niedzielę 5 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym jubilacie.

 

 

3. We wtorek 31 XII, zakończenie Starego Roku. Rano Msza św. o godz. 7:00, natomiast wieczorem uroczysta Msza św. z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym o godz. 16:00.

 

4. W środę Nowy Rok a zarazem uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszym kościele będą: o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:00 i 18:30. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o 7:30.

 

5. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy wieczornej.

 

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  • - W czwartek od godz. 17:00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • - W piątek od godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym. O godz. 18:00 Msza św..
  • Spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17:30 do 18:00. Odwiedzimy wszystkich chorych w tym miesiącu w czasie wizyty kolędowej.
  • - W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót. Rozpoczniemy o godz. 16:00, odmówimy cztery części różańca. O godz. 18:00 Msza św..

 

 

7. Msze św. w dni powszednie o godz. 7:00 o godz. 18:00.

 

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca PZC będzie zbierał ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg Zapłać

 

10. Serdeczne „Bóg zapłać” 2 osobom z ul. Staszica blok nr. 3 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 30.12. o godz. 7:00

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul Staszica blok nr 5

 

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

12. Rozpoczęliśmy duszpasterskie wizyty w rodzinach naszej parafii zwane kolędą. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z błogosławieństwem domu oraz rozmowa na tematy życia religijnego w rodzinie i spraw duszpasterstwa w parafii.
Kolęda jest znakiem utrzymywania więzi z parafią, jako wspólnotą wiary, dlatego pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i wszystkich wiernych w parafii. Na kolędę powinien być stół nakryty białym obrusem, na nim ustawiony krzyż i dwie zapalone świece, naczynie z wodą święconą i kropidło oraz Księga Pisma Świętego, a gdy są dzieci w wieku szkolnym to także zeszyty z religii oraz indeksy kandydatów do Bierzmowania. Dokładny plan kolędy jest wywieszony w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii, jednak może ulec małym zmianom.
 
13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.