22 XII 2019   

Ogłoszenia duszpasterskie

4      niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj 4 niedziela Adwentu.
 2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 1100 harcerze przyniosą  Betlejemskie Światło Pokoju, prosimy aby przyjść na tą Mszę św. z lampionami. Światło będzie można przejąć na wszystkich mszach św. Zapraszamy.
  1. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i starszym za uczestnictwo we Mszach św. Roratnich, jutro zakończenie rorat.
  2. Jutro w poniedziałek zapraszamy osoby starsze i wspólnotę Żywego Różańca na wigilie która odbędzie się o godz. 1100 w szkole katolickiej. Osoby, które chciałyby upiec ciasto, przynieś pierogi i uszka, potrawy na wigilijny stół i pomóc w organizacji po Mszy św. zapraszam do zakrystii. Dziękuję za wrażliwość wielu parafian i włączenie się w to wigilijne dzieło. Prosimy także o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby zasiąść przy wigilijnym stole.
  3. Członkowie Parafialnych Grup Duszpasterskich roznieśli opłatki. Dziękujemy im za tą posługę. Osoby do których opłatki nie dotarły mogą odebrać je w zakrystii.
  4. We wtorek Wigiliaprzed Bożym Narodzeniem. Msza św. roratnia tylko rano o godz. 630. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestniczenia.
  5. W wigilię, zgodnie z wielowiekową tradycją, zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Prosimy też o zachowanie naszej polskiej tradycji wigilijnej, która nakazuje organizowanie głównego posiłku w godzinach wieczornych, jako Wieczerzy wigilijnej z odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu P. Jezusa, dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń. Bardzo gorąco prosimy o zachowanie całkowitej wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych podczas wigilijnego posiłku.
  6. W szpitalu w wigilię o godz. 1945, odbędzie się dzielenie opłatkiem z chorymi. Po odwiedzinach chorych o godz. 2200 w szpitalu będzie Pasterka.
  7. Bożonarodzeniowa Msza św. PASTERKA będzie w naszym kościele o godz. 2200 i o godz. 2400. Taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki
  8. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele będą: o godz.930,1100, 1230,1400 i18.30 W uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  9. W środę drugi dzień świąt - święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedziele. Taca przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno – teologiczny w Zielonej Górze.
  10. Od piątku Msze św. w dni powszednie o godz. 700 o godz. 1800
  11. W piątek święto św. Jana Ewangelisty – na Mszy św. o godz. 1800 poświęcenie wina.
  12. W sobotę Świętych Młodzianków – na Mszy św. o godz. 1800 błogosławieństwo dzieci.
  13. W piątek z racji świat udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.
  14. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do Mszy wieczornej
  15. Serdeczne „Bóg zapłać” 25 wiernym z parafii za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin zostanie odprawiona 11.01.2020 o godz. 700
  16. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Staszica blok nr 3
  17. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, Miłujcie się, GOŚĆ NIEDZIELNY i Głos Św. Józefa kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z  kościoła.
  18. W piątek rozpoczniemy duszpasterskie wizyty w rodzinach naszej parafii zwane kolędą. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z błogosławieństwem domu oraz rozmowa na tematy życia religijnego w rodzinie i spraw duszpasterstwa w parafii. Nie lękajmy się też pytać kapłana o sprawy dotyczące parafii, które w rodzinie są nieznane. Prosimy także, aby rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji mówiły z kapłanem szczerze o swych problemach. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 1530, w soboty rano od godz. 900, po południu od godz 1400. Na planie kolędy w danym dniu kolor przypisany jest do jednego księdza, odwiedziny według kolejności ulic i numerów podanych na planie.
  19. Kolęda jest znakiem utrzymywania więzi z parafią, jako wspólnotą wiary, dlatego pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i wszystkich wiernych w parafii. Na kolędę powinien być stół nakryty białym obrusem, na nim ustawiony krzyż i dwie zapalone świece, naczynie z wodą święconą i kropidło oraz Księga Pisma Świętego, a gdy są dzieci w wieku szkolnym to także zeszyty z religii oraz indeksy kandydatów do Bierzmowania. Dokładny plan kolędy jest wywieszony w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii, jednak może ulec małym zmianom.
  20. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa na czas wspólnego świętowania, pamiętajcie o samotnych.