Nowa Sól 23.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI niedziela zwykła rok A

 

 1. Dzisiaj XXI niedziela okresu zwykłego. Przypominamy i zdecydowanie prosimy aby przed wejściem do kościoła dezynfekować ręce i w kościele mieć nałożone maseczki.
 2. W środę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Suma odpustowa w Przyborowie o godz. 1800 ks. dziekan serdecznie zaprasza.
 3. W środę o godz 1800 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Dekretem ks. Bp. Tadeusz Lityńskiego z dniem 29 sierpnia posługę wikariusza w naszej parafii kończy ks. Łukasz Mielnik. Msza św. jako podziękowanie za Jego posługę dla Wspólnoty Parafii odbędzie się w środę o godz. 1800. Serdecznie zapraszam.
 5. Dekretem ks. Bp. Tadeusz Lityńskiego z dniem 25 sierpnia posługę rezydenta w naszej parafii rozpoczną: ks. Artur Nedelski i ks. Mirosław Wąsiewicz, życzymy księżom Bożego Błogosławieństwa w pracy dla Wspólnoty naszej parafii.
 6. Zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę pod przewodnictwem ks. bp Pawła Sochy 30 VIII o godz. 1830 par. Św. Antoniego.
 7. Zapraszamy codziennie na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii.
 8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
 9. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 10. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 11. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.
 12. Katolicka Szkoła Podstawowa działająca przy naszej parafii posiada jeszcze ostatnie wolne miejsca w klasie I.  Wszystkich zainteresowanych kształceniem dzieci  z poszanowaniem katolickich wartości w małej, przyjaznej szkole  zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną.  Informacji o zapisach do pierwszej klasy oraz  o wolnych miejscach w innych klasach można  zasięgnąć w sekretariacie szkoły oraz na jej stronie internetowej (www.szkolakatolickanowasol.pl). 
 13. Dziękujemy 6 osobom chętnym z naszej parafii za sprzątanie kościoła. Msza św. za sprzątających i ich rodziny  odbędzie się 10.09 o godz 700.
 14. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam kolejnych chętnych parafian.
 15. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić je można w zakrystii.
 16. Czas wakacji - przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów. Nie wchodzimy w koszulkach na ramiączkach i panowie w krótkich spodenkach.
 17. Wierni, którzy w czasie wypoczynku w różnych miejscach świata nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. a mają zasięg Internetu, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. z naszego kościoła. Transmisja na żywo przez 24 godz.
 18. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: RyszardSokołowski ul. Fredry, JarosławKujawa ul. Fredry, BogdanBłaszyk os. Konstytucji 3 Maja, ZdzisławGerlip, os. Konstytucji 3 Maja, LeokadiaWieczór ul. Staszica,  Edward Klockowski ul. Brzechwy, Renata  Jackiewicz os. Konstytucji 3 Maja.

Polecajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, dzieciom i młodzieży bezpiecznego i radosnego wypoczynku,  obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.