Nowa Sól 9.08.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj XIX niedziela okresu zwykłego.
 2. W środę na Jasną Góra wchodzi piesza Pielgrzymka naszej diecezji. Dziękujemy Bogu za pielgrzymów, którzy pielgrzymowali 1 i 8 sierpnia do Otynia, za kapłanów, którzy jako reprezentanci diecezji pielgrzymują na Jasną Górę, za  Duchowych pielgrzymów i tych którzy ich wspierali.
 3. Dzisiaj taca przeznaczona jest na KUL i Instytut Filozoficzno–Teologiczny w Zielonej Górze.
 4. W środę o godz 1800 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – dożynki diecezjalne w Rokitnie. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na ubogie parafie w naszej diecezji.
 6. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia dzień imienin Bp Stefana Regmunta – pamiętajmy w modlitwie
 7. Zapraszamy codziennie na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii.
 8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
 9. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 10. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 11. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.
 12. Dziękujemy 7 osobom chętnym z naszej parafii za sprzątanie kościoła. Msza św. za sprzątających i ich rodziny  odbędzie  27.08 o godz. 700.
 13. Z racji  uroczystości sobotnich w piątek na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam chętnych parafian.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić je można w zakrystii.
 15. Czas wakacji - bardzo proszę Rodziców, żeby zapewnili swoim dzieciom u organizatorów obozów i kolonii, aby dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.  
 16. Przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów. Nie wchodzimy w koszulkach na ramiączkach i panowie w krótkich spodenkach.
 17. Wierni, którzy w czasie wypoczynku w różnych miejscach świata nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. a mają zasięg Internetu, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. z naszego kościoła. Transmisja na żywo przez 24 godz.
 18. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd z pod kościoła 11 sierpnia godz. 1200.

 

Polecajmy naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, dzieciom i młodzieży bezpiecznego i radosnego wypoczynku,  obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.