Nowa Sól 12.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela okresu zwykłego

  1. Dzisiaj 15 niedziela okresu zwykłego. Przypominamy i zdecydowanie prosimy aby przed wejściem do kościoła dezynfekować ręce i w kościele mieć nałożone maseczki.
  2. Ks. Roman w bardzo ciężkim stanie znajduje się w szpitalu, prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  3. W środę o godz 1800 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. 4.    W czwartek NMP z Góry Karmel
  5. Zapraszamy codziennie na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii.
  6. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej
  7. "Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. informuje i przestrzega przed działalnością oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, przypominając, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki i nie angażuje obywateli w akcje zatrzymania przestępców.

   Nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym ani udzielać informacji przez telefon o miejscu ich przechowywania, o kontach bankowych czy hasłach. Nie należy też wpuszczać nieznanych osób do mieszkania czy podpisywać umów.      Wszelkie transakcje powinny być zawierane w siedzibie firmy. W każdej sytuacji budzącej nasze podejrzenia powinniśmy kontaktować się z Policją pod nr alarmowy 112. Pełna treść apelu Policji dostępna jest na tablicy ogłoszeń". 

8.   Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.

9.   Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

10. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.

11. Dziękujemy 5 osobom w tym dwójce młodzieży za posprzątanie kościoła. Msza św. za sprzątających i ich rodziny  7 sierpnia o godz 700

12. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam wspólnotę Neokatechumenatu.

13. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić je można w zakrystii.

14. Czas wakacji - bardzo proszę Rodziców, żeby zapewnili swoim dzieciom u organizatorów obozów i kolonii, aby dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św Przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów. Nie

      wchodzimy w koszulkach na ramiączkach i panowie w krótkich spodenkach.

15. Wierni, którzy w czasie wypoczynku w różnych miejscach świata nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. a mają zasięg Internetu, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. z naszego kościoła. Transmisja na żywo przez 24 godz.

 16. Ogłoszenia pielgrzymkowe

      - Tradycyjnie dniach od 2 do 12 sierpnia z Zielonej Góry wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

      - W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią proponujemy pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry do Otynia w dwie soboty 1 i 8 sierpnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 800 w konkatedrze Św. Jadwigi i przejdziemy przez Raculę,

        Drzonków, Suchą, Niedoradz do Otynia gdzie modlitwą uwielbienia zakończymy pielgrzymowanie.

     - Pakiet pielgrzyma: identyfikator, smycz, koszty organizacyjne. Koszt 20 zł

    - Chętni muszą wcześniej zapisać się na listę, wypełnić wszystkie dane wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce z dnia 5 czerwca 2020 r. wydane

      na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, z późn. zm.) - zbadanie temperatury - przestrzeganie i podpisanie zapoznania się z wytycznymi GIS

    - Niema możliwości pielgrzymowania bez wpisania się na listę pielgrzymów.

    - Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych, Duchowych Pielgrzymów i ta forma pielgrzymowania staje się główną siłą tegorocznej pielgrzymki. Proponujemy w tym czasie od 2 do 12 sierpnia dla tych którzy mogą wspólne uczestnictwo we Mszy św.

      Karty Duchowego Pielgrzyma i zapisy w zakrystii.

17. Proponujemy autokarową pielgrzymkę /z noclegiem bez wyżywienia/ na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia godz. 1200, powrót 12 sierpnia ok. godz. 2200, koszt 120 zł. Więcej informacji i zapisy u przewodników grup.

18. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli pani: Mieczysława Berczańska zam. ul. Woj. Polskiego; + Sławek Rogowicz zam. Staszica; + Maria Hajdrych  zam. ul. Reymonta. Polecajmy naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii Bożemu

      Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, dzieciom i młodzieży bezpiecznego i radosnego wypoczynku,  obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.