W dniach 14-15 czerwca 2019r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W roku 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to będzie przeżywane jako Jubileusz Młodych, którego hasłem będą słowa „Zaczerpnijcie teraz!” z perykopy ewangelicznej o Kanie Galilejskiej.  

 

Na sobotę (15.06.) Ksiądz Biskup zaprasza młodzież z całej diecezji wraz z kapłanami, siostrami zakonnymi i katechetami.

Jubileuszowi Młodych przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Gościem specjalnym będzie zaś bp Marek Solarczyk - delegat KEP ds. duszpasterstwa młodzieży.  

 

Zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu przyjmuje ksiądz Szymon w parafii św. Józefa w Nowej Soli na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  albo w zakrystii

 

Opłata za uczestnika DDM wynosi 40 zł (za transport 34 zł i wpisowe za uczestnika 6 zł)

 

Szczególnym prezentem jaki chcemy zrobić Matce Bożej z okazji 350 lat obecności Jej wizerunku w Rokitnie, będzie akcja “Gramy dla Mamy”. Zapraszamy każdego, kto gra na jakimkolwiek instrumencie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Może uda się nam zagrać na 350 instrumentach jednocześnie. W załączniku jest tekst, nuty oraz akordy do pieśni “Niech usta me chwalą Cię co dzień”. Niebawem pojawi się też nagranie w internecie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do trenowania i włączenia się w akcję. W zgłoszeniach należy podać ilość osób w grupie, która przyłączy się do akcji z gitarą.

 

Ramowy plan wydarzeń - Sobota, 15 czerwca:

 

  1. 11:30 Wyjazd spod kościoła św. Józefa w Nowej Soli
  2. od 12.00 Recepcja i przedbiegi
  3. 13.00 START:
  • - animacje
  • - modlitwa
  • - koncert i świadectwa zespołu Muode Koty
  • - piknik młodych
  • - nabożeństwo Kany

  4. 18.00 EUCHARYSTIA

  5. 20.00 KONCERT: Maleo Reggae Rockers

  6. 21.30 FINAŁ: Gramy dla Mamy